Gå til innhold
Arkivverket

Folketelling 1825 og 1845


Ard-Erik Hermansen-2
 Del

Recommended Posts

Dersom du ønsker å registrere noen av disse, må du melde inn til oss, slik at folketellingen blir holdt av til deg

https://www.arkivverket.no/tjenester/dugnad-digitalarkivet#!/form/0

 

Anbefaler at du leser her https://www.digitalarkivet.no/content/363/registreringsveiledning

Noen eget instruks er det ikke. Disse folketellingene er registrert veldig forskjellig fra sted til sted og dette gjør det vanskelig å lage egne instrukser. 

 

Men du registrerer inn fornavn og etternavn, kjønn, yrke, sivilstand og familiestilling

Familiestilling er f.eks hustru, barn, sønn, datter,  (men kun dersom dette står i originalen, du skal ikke konstruere dette)

Yrke er f.eks tjener, skomaker, gårdmann, husmann

Dersom det skulle stå noe om fødested, så må man ha en kolonne for dette, samme med dersom det står noe om sykdom, f.eks blind, døv etc, da må han lage en kolonne som heter sykdom.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

Du kan poste nå og registrere deg senere. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Ditt forrige innhold har blitt gjenopprettet .   Tøm tekstverktøy

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Del

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.