Gå til innhold
Nasjonalarkivet

Recommended Posts

Dam Andersson/Andersen er omtalt i flere lokalhistoriske verker, blant annet i tidsskriftet Sunnhordaland, vol. 21 (1940) og bygdebøkene Kvinnherad: Naturtilhøve og gardssoga, s. 671, Stord bygdebok. 2 : Gards- og ættesoga, s. 611, Kvinnherad. 4 : Gards- og ættesoga : Husnes sokn, s. 377 og Kvinnherad. 5 : Allmennsoga gards- og ættesoga : Eid og Fjelberg sokner, s. 72. Se også Sunnhordland-slekter utgitt av Erik Bakkevig i 1941, s. 214.

Det virker som om det er sparsomme opplysninger om Dam Anderssons opphav, og hans tilknytning til Halsnøy kloster ser ut til å være gårdsoppgavene (matrikkelen) 1665.

 

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.arkivverket.no/topic/373110-dam-andersson/#findComment-2774904
Del på andre sider

Logg inn for å kommentere

Du vil kunne skrive en kommentar etter at du logger inn



Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.