Gå til innhold
Nasjonalarkivet

[#9994] Har noen tilgang til gårdshist. for Frogn, Akershus?


Recommended Posts

Gjest Jarleif Nordheim

Her står ikke stort:Peder g 1. g m Gunhild Jonsdtr Bakker (1715-53), barn: Gunhild, Johanne, Sebille, Maria. G 2. g m Marthe Jørgensdtr Sundby østre. Det står ikke noe om barn i dette ekteskap, og altså ikke noe om hvor barna fra 1. ekteskap ble av. Ellers: Peders liv fikk et tragisk endelig, men det kjenner du kanskje til.Jarleif

Gjest Svein Arnolf Bjørndal

Takk, Jarleif.Ja, jeg kjenner til Peders endelikt, kirkeboka nevner det i detalj...Han hadde ikke barn i 2. ekteskap. Barna av første ekteskap ble 'spredd' rundt til slektninger og andre, og jeg har teorier på hvor et par av dem til slutt ble av, men jeg ville se om forfatteren av Frogn-boka hadde gjort seg tilsvarende tanker. - Men Ås/Frogn på denne tiden er et komplisert kapittel med mange lakuner i kirkeboka.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig Informasjon

Arkivverket bruker cookies (informasjonskapsler) på sine nettsider for å levere en bedre tjeneste. De brukes til bl.a. skjemaoppdateringer og innlogging. Bruk siden som normalt, eller lukk informasjonsboksen for å akseptere bruk av cookies.